Beseda vysílá poslední vějičky před letošním ročníkem

Jihomoravský festival uzavřel hudební část programu a odhalil, co čeká ty, kteří si čas mezi kapelami rádi prokládají jinými uměleckými disciplínami.

Nehudební program Besedy se tradičně sdružuje pod jménem Apollónova návštěva. Hosty letos budou například bloger, básník a dvojnásobný mistr České republiky ve slam poetry Jiří Charvát, anebo literáti Petr Borkovec (loni mu vyšla povídková sbírka Lido di Dante) či mladá básnířka Emma Kausc.

„Kromě autorských čtení si mohou návštěvníci festivalu odpočinout od hudby také na přednáškách,“ lákají pořadatelé, kteří do Tasova pozvali architekty (přednáška MAK! Kateřiny Vídenové a Adama Wlazela, kteří v mobilní architektonické kanceláři křižují republiku), módní návrhářky a fotografky (Czechia o hledání lokálního folkloru na nepravděpodobných místech) či propagátory bezodpadového životního stylu.

Těšit se můžeme taky na tradiční, již desátou Soutěž písničkářů a samozřejmě též doplněný hudební program, do kterého přibyli „polští hiphopeři Syny, pohrobci kultovních Napszyklat“ anebo domácí objev Market, elektroničtí Lowmoe a nezbytná Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky.

Kompletní informace hledejte na webu festivalu. Letošní Beseda u bigbítu se uskuteční ve dnech 3. a 4. srpna tradičně v chládku pod tasovskými topoly.