Recenze vinyl

Můj o dost mladší kámoš mi jednou tak mezi řečí povídá: „Ohm Square? Proč bych je teď měl poslouchat?“ A já na to, že je skvělé, že se pořád tak posouvají. On pak jen dodá: „Myslíš v rámci devadesátých let?“

Vinyl, který zaujme už jen svým provedením. Deset palců v pěti barvách. Ručně sítotiskový a ručně řezaný obal vyšel v pěti barevných variantách, z nichž si každý může vybrat tu svou, a pokud by to někdo náhodou nedokázal, může buď skoupit všechny dostupné verze nebo alespoň pohlédnout na monoskopové etikety, kde je těch barev všeho druhu ještě více.

Dvě skutečně dlouholeté punkové legendy zplodily postfederální česko pomlčka slovenské splitko, které však pro ně v této vzájemné kombinaci není prvním. Již v roce 2001 se totiž potkaly na ploše sedmi palců, odkud tedy po třinácti letech zamířily o pět palců výše.

Typicky hardcorepunkové vinylové splitko zaujme již svým obalem, kde jakýsi policajt lije z konve svým kolegům do chřtánu pro ně tolik potřebnou agresi, kterou, jak znázorňují další konve v regálu, brzy doplní o násilí, nenávist, netoleranci, homofobii či korupci. Vskutku pěkná, zdařilá a naprosto výmluvná kresba, nepochybně označitelná za jeden z obalů roku.

Jak se v tuzemsku historicky osvědčilo, nahrávku je vhodné uvést dětským žvatláním. Ale zatímco se „Straka v hrsti“ rozjíždí skrze „mendocino“, tady plně postačuje název kapely, leč vyslovovaný tak, jak se píše. Současně jsou to téměř jediná zde slyšitelná slova.

Reporty

Čajový dýchánek
„Pro všechny moralistický klauny“
Praskněte své bubliny
Úřední hodiny progrockového orgánu

Koncerty

18.04.2015 20:00
22.04.2015 19:25
23.04.2015 20:00
25.04.2015 20:00
28.04.2015 19:30