Recenze DVD

Táborští světoběžníci Sunshine za sebou mají velmi pestrou cestu, kdy se z pozice undergroundové a bezmála hardcorové kapely, která projela půlku světa, ale doma o ní věděli jen znalci, dopracovali do role relativně populárního, leč většinovému publiku stále neznámého tělesa, jemuž podzemí sice nemůže přijít na jméno, ale kritici jej většinou chválí a respektují.

Český gotický rock dlouhá léta působil dojmem, že zde sice existuje jistá legenda, ale za ní dlouhé nic, následované téměř ničím. Především v posledních letech se však proti tomuto konstatování objevily známky vzpoury, z nichž zvláště jedna dosáhla většího ohlasu.

Jsou kapely, o nichž je slyšet i v dobách jejich (zdánlivé) nečinnosti, a když se do něčeho pustí, mají nutkání to komentovat i ti, od kterých o to nestojíme. Koncertní záznam „Inni“ (jinak též koncertní dvojalbum) takto vrhnul novou vlnu zájmu na Islanďany Sigur Rós, kteří tři roky nic nevydali, aniž by ovšem zájem o ně jakkoliv opadl.

Velice solidní nálož vyslali moravští expresivní metalisté Six Degrees of Separation. Přes dvě hodiny dlouhé DVD, jehož jádro tvoří více než hodinový záznam koncertu, a k tomu EP s novými skladbami i dvěma coververzemi. Tedy dvě hodiny důstojného bilancování a půlhodina novinek.

Reporty

Přátelé až na prvním místě
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris
Punk Punk Mystika
Punk Punk Mystika

Aktuality