Pokračování příště

Pokračování příště

V Přerově zadrželi policisté mladíky, kteří si chtěli z popelnic u hypermarketu odnést prošlé zboží a obvinili je z krádeže. To Blink-182 sesadili z americké prodejní hitparády Drakea a o žádných obviněních nebylo slyšet. Liberecké nákupní centrum Forum změnilo majitele. TV Prima oznámila, že na podzim uvede nový detektivní seriál s Jiřím Bartoškou a taky soutěž z pevnosti Boyard pro české celebrity. Vyšlo další číslo časopisu Wire (I.) a v něm instruktáž, jak proniknout do světa okultního rocku.

V roce, kdy se punk dožil čtyřicátin (Samply 14. až 20. března 2016), se Spojené království zřeklo své budoucnosti a opět v něm zavládla anarchie poté, co Nigel potkal Borise (I.). V referendu totiž těsná většina rozhodla o vystoupení Velké Británie z EU a uvrhla tak zemi do hospodářského i politického zmatku. V reakci na to se vzdal funkce britský premiér David Cameron. Učinil tak i předseda euroskeptické pravicové strany UKIP Nigel Farage. Prý už dosáhl svého.

Zastánci odchodu Velké Británie z Evropské unie použili v kampani fotografii československých letců RAF a stvrdili tím, že o komplexních otázkách nemají rozhodovat ti, kdo nemají dostatek informací. Princ William se objevil na titulní straně časopisu Attitude (I.) a vyslovil se proti homofobii, jen o pár dní později v podobném duchu hovořil londýnský starosta Sadiq Khan. V HBO se rozhodli neprodlužovat agónii diváků seriálu „Vinyl“ a po první řadě ho ukončili.

TWEET TÝDNE

Nejspíš jen málokoho by před týdnem napadlo, že Miloš Zeman výměnou za kavkazskou kořalku projeví lidskost. Uznal totiž genocidu Arménů, jíž se Turci dopustili před sto lety a dodnes se za ni neomluvili. Europoslanec za KDU-ČSL a někdejší právník OSA Pavel Svoboda se sice tvářil, že místo Zemana raftuje na vzedmuté vlně bázlivého českého národovectví, antievropanství a nadšení pro EURO 2016, šlo však skutečně o recesi. Přestože hranice mezi srandou a skutečností bývá v tuzemsku děravá jak síť v bráně (YouTube).

Uplynulo padesát let ode dne, kdy The Beatles vydali „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band“, Paul McCartney se svěřil, že měl po rozpadu kapely deprese a Jenny Hval oznámila, že v září vydá nové album „Blood Bitch“. Německý festival Rock Am Ring druhý rok v řadě trápily bouřky a blesky a musel být zrušen. Vítězství umírněného kandidáta Alexandera Van der Bellena i obraz rozpolcené země přinesly rakouské prezidentské volby. Eminem slavil 16.

Krajský soud v Ostravě poslal Zdeňkem Bakalou vytunelované a beznadějně zadlužené OKD do úpadku a už tak dost ponurá budoucnost černého srdce republiky povážlivě potemněla. Téhož dne neméně zlověstný nádech získala díky Jaroslavu Vodičkovi (I.) tryzna za oběti holocaustu v Malé pevnosti Terezín. Předseda Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) svůj proslov aktualizoval v duchu putyky páté cenové skupiny xenofobními řečmi o řízené invazi válečných uprchlíků z Blízkého Východu.

FC Baník Ostrava sestoupil po padesáti letech z první fotbalové ligy. Proběhla šestá pražská Silent Night a deník E 15 přinesl recenzi nové desky Dälek. Uplynulo sedmatřicet let ode dne, kdy dostal Ozzy Osbourne padáka z Black Sabbath. To Iron Maiden koncertovali v Číně a vedle jiného se podvolili tamním pravidlům, když skladbu „The Trooper“ nedoprovodili tradičním máváním britskou vlajkou. Pořadatelé filmového festivalu v Benátkách oznámili, že letošní porotě bude předsedat režisér Sam Mendes.

Nyní oba muzikanty svedla dohromady smutná událost: předčasná smrt Iana Johnstonea, který proslul zejména jako spolupracovník vlivných experimentátorů Coil. Na adrese 147 Tower Gardens Road po něm zůstal dům jakoby zapomenutý v čase. Stavba na dnes lukrativní adrese v severním Londýně byla obrostlá ptačím zobem, interiéry obložené tmavým dřevem – vše jako by vzdorovalo modernímu shonu.

„Kdo seje vítr, sklízí bouři.“ ČSSD, která se dokázala povznést nad své sociální i demokratické kořeny, se naskytla příležitost obnovit stará pouta k chudým a znevýhodněným. Poté, co strana někdejšímu právníkovi Zdeňku Altnerovi odmítla zaplatit lichvářskými úroky nastavený dluh 337 milionů korun za právní služby, na ni Altner podal exekuční návrh. Uvidíme, jak se ČSSD popasuje s exekutorskou mafií, o jejíž rozvoj se sama před bezmála dvaceti lety lvím dílem zasloužila.

Festival Berlinale truchlil pro zesnulou fotografku Eriku Rabau (I.), která čtyřicet let fotila nejen na červeném koberci, ale i v místech, kam se žádný jiný akreditovaný fotograf nedostal. To pořadatelé přehlídky v Cannes zveřejnili tradičně velkolepý soutěžní program letošního ročníku. Institut plánování a rozvoje Prahy oznámil, že vypíše designérskou soutěž na podobu odpadkových košů – aktuálně je po městě čtyřiačtyřicet různých typů košů, což je trochu bordel.

Stránky