Recenze

Vesmírný pazuzu a jiné běsy
Přednosta kliniky? Spíše pacient...
Loňské sněhy jsou pryč
Díky za každou další vychlastanou psychedelii

Ostatní

Už tím, jak polarizují dokonce i Tarantinovy fanoušky, se „Osm hrozných“ v rámci díla „toho magora z videopůjčovny“ zařadilo vedle (téměř) bezkrevné „Jackie Brownové“. Přesněji o koňskou délku před ni. Tam, kde se mimořádný snímek vyjímá nejlépe. Pocta sedmdesátkovým kriminálkám totiž přes svoji nespornou vyzrálost vedle „Osmi hrozných“ přeci jen působí trochu jako stylistické cvičení.

„Stěhování národů, to bude ještě psina“, halekal nedávno Lou Fanánek Hagen a ať už si o něm lze myslet ledacos, měl pravdu. Národy se stěhovaly a psina to byla.

Když George Lucas v „Nové naději“ ústy Darth Vadera napomínal admirála Mottiho, aby nebyl tak pyšný na technického strašáka, kterého zkonstruoval, vlastně tím s třicetiletým předstihem káral sám sebe. Za to, že se nechal zlákat temnou stranou CGI a potom, co dal „zrestaurovat“ původní trilogii, jí doplnil o novou, v níž byly cítit velké poruchy v rovnováze mezi triky a příběhem.

Anketa Český Slavík oslavila padesátiny a prožila svůj výsledkově nejtragičtější ročník.

Nabízím svůj rok 2014 poskládaný do mozaiky čtrnácti obrazů, jež jsou uvozeny nejpikantnějšími citáty a výroky minulého roku. Většina obrazů se týká hudební sféry, některé však míří i do oblasti sportu. Týdenními Samply terorizovaný čtenář Aardvarku by ale na rozličné mimohudební odbočky měl být zvyklý. Pro začátek a na zahřátí si dáme malý předkrm:

Koncerty