Recenze

Zdařilá sázka na pouhou jistotu
„Můj Bože, ti psychopati to vydali v reedici!“
Tři rány do metalové brány
Vítaný trest rákoskou v rukou požehnaných
Rychle, co nejrychleji a ještě rychleji

Ostatní

Už tím, jak polarizují dokonce i Tarantinovy fanoušky, se „Osm hrozných“ v rámci díla „toho magora z videopůjčovny“ zařadilo vedle (téměř) bezkrevné „Jackie Brownové“. Přesněji o koňskou délku před ni. Tam, kde se mimořádný snímek vyjímá nejlépe. Pocta sedmdesátkovým kriminálkám totiž přes svoji nespornou vyzrálost vedle „Osmi hrozných“ přeci jen působí trochu jako stylistické cvičení.

Když George Lucas v „Nové naději“ ústy Darth Vadera napomínal admirála Mottiho, aby nebyl tak pyšný na technického strašáka, kterého zkonstruoval, vlastně tím s třicetiletým předstihem káral sám sebe. Za to, že se nechal zlákat temnou stranou CGI a potom, co dal „zrestaurovat“ původní trilogii, jí doplnil o novou, v níž byly cítit velké poruchy v rovnováze mezi triky a příběhem.

Anketa Český Slavík oslavila padesátiny a prožila svůj výsledkově nejtragičtější ročník.

Nabízím svůj rok 2014 poskládaný do mozaiky čtrnácti obrazů, jež jsou uvozeny nejpikantnějšími citáty a výroky minulého roku. Většina obrazů se týká hudební sféry, některé však míří i do oblasti sportu. Týdenními Samply terorizovaný čtenář Aardvarku by ale na rozličné mimohudební odbočky měl být zvyklý. Pro začátek a na zahřátí si dáme malý předkrm:

Chceme-li psát o Wovenhand, neobejdeme se bez toho, abychom se věnovali osobě frontmana Davida E. Edwardse i jeho starší kapele 16 Horsepower. Spolu totiž tvoří neoddělitelné trio. Ne snad Nejsvětější Trojici, byť mnohými bude charismatický Edwards takřka zbožšťován. V kontextu věrouky by 16 Horsepower byli Starým zákonem, Wovenhand Novým zákonem a Edwards evangelistou a kazatelem zároveň.

Koncerty

12.02.2016 19:30
13.02.2016 17:00
15.02.2016 21:00
20.02.2016 20:00
27.02.2016 12:15