Recenze

Nasávání života v dobrém i zlém
Asfaltem proti ubíjející rutině
Orgie rafinovaných vyvrhelů

Ostatní

Přesně po dvaceti letech se uzavřela existence soutěžního hudebního festivalu Broumovská kytara. Alespoň to tvrdil jeho hlavní pořadatel Pavel Fröde. Zda si opravdu bude stát za svým nebo se nechá ukecat Broumováky, kteří si poslední jarní sobotu bez „Kytary“ neumějí představit, zatím není úplně jisté.

Není tajemstvím, že se Čurby snaží Obscene Extreme každým rokem posouvat dál a dál, tvořit ho pro návštěvníky zajímavějším, zábavnějším a pestřejším. A nemusí jít vždy jen o kapely, nehudebních atrakcí najdeme v programu vícero. Letos nás vedle tradiční Freakyády čeká S&M Project Show, unikátní performance Selfie, The Clown, natáčení živáku Gutalax a také pravé wrestlingové zápasy!

Už tím, jak polarizují dokonce i Tarantinovy fanoušky, se „Osm hrozných“ v rámci díla „toho magora z videopůjčovny“ zařadilo vedle (téměř) bezkrevné „Jackie Brownové“. Přesněji o koňskou délku před ni. Tam, kde se mimořádný snímek vyjímá nejlépe. Pocta sedmdesátkovým kriminálkám totiž přes svoji nespornou vyzrálost vedle „Osmi hrozných“ přeci jen působí trochu jako stylistické cvičení.

„Stěhování národů, to bude ještě psina“, halekal nedávno Lou Fanánek Hagen a ať už si o něm lze myslet ledacos, měl pravdu. Národy se stěhovaly a psina to byla.

Když George Lucas v „Nové naději“ ústy Darth Vadera napomínal admirála Mottiho, aby nebyl tak pyšný na technického strašáka, kterého zkonstruoval, vlastně tím s třicetiletým předstihem káral sám sebe. Za to, že se nechal zlákat temnou stranou CGI a potom, co dal „zrestaurovat“ původní trilogii, jí doplnil o novou, v níž byly cítit velké poruchy v rovnováze mezi triky a příběhem.

Reporty

Přátelé až na prvním místě
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris
Punk Punk Mystika
Punk Punk Mystika