Recenze

Nasávání života v dobrém i zlém
Asfaltem proti ubíjející rutině
Orgie rafinovaných vyvrhelů

Naši hosté

Je to podivné, ale zdá se, že úplně nejvíc trendy je v poslední době mít strach. Mít strach je něco jako povinnost, známka správného občana, hodnota naše nejhodnotnější. Kdo se nebojí, může možná do lesa, ale mezi slušné lidi ať raději neleze. Nebo mu dotyční ukážou, zač je toho strašidelný loket!

Úvod z burzy: Zatímco těžký průmysl a IT společnosti obecně ztrácejí dech, cenné papíry kapel z anarchoscény představují konzervativní a bezpečnou investici. Z indexu Dow Jones v poslední době nejvýrazněji posilují akcie hudebních skupin Smrt systému a Až se to tu otočí.

V březnu 2014 vyrukoval Ochranný svaz autorský s videem brojícím proti „krádežím hudby“. Propagační spot vyvolal množství reakcí v čele s tou od Fondu ohrožených muzikantů (obě videa můžete zhlédnout níže). Jak vidí původní video OSA basák kapel Zkouška sirén a Argonaut?

Ze sarajevského bytu vyrážíme za vydatného deště a míříme do centra. Dnes máme chvilku času, takže si to tam chceme prohlédnout. Střed města vypadá skvěle. Pohromadě jsou tu na malém plácku ve starobylé čtvrti Baščaršija k vidění mešita, římskokatolický kostel i synagoga. Mezi tím malebné uličky se suvenýry, převládají miniaturní kávové a čajové soupravy.

Znamená ještě něco hudební kritika v roce 2012? A koho to může zajímat? Poslouchá ji někdo opravdu? Určitě ne ti hudebníci, kteří zvolili snadnou cestu a „něco“ ze sebe vychrlili. A tak proč by se měl kritik téhle hudby přetrhnout, nedělat si to taky snadné a pod pláštíkem legitimní kritiky vychrlit víc než druhé „něco“?

Reporty

Přátelé až na prvním místě
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris
Punk Punk Mystika
Punk Punk Mystika