Recenze

Základem zla je zplodit hovado
Metodologie černého řemesla
Bestie Petr a Lucie
Rádiové vysílání ze souhvězdí Kittchena
První kočka ve vesmíru

Naši hosté

Ze sarajevského bytu vyrážíme za vydatného deště a míříme do centra. Dnes máme chvilku času, takže si to tam chceme prohlédnout. Střed města vypadá skvěle. Pohromadě jsou tu na malém plácku ve starobylé čtvrti Baščaršija k vidění mešita, římskokatolický kostel i synagoga. Mezi tím malebné uličky se suvenýry, převládají miniaturní kávové a čajové soupravy.

Znamená ještě něco hudební kritika v roce 2012? A koho to může zajímat? Poslouchá ji někdo opravdu? Určitě ne ti hudebníci, kteří zvolili snadnou cestu a „něco“ ze sebe vychrlili. A tak proč by se měl kritik téhle hudby přetrhnout, nedělat si to taky snadné a pod pláštíkem legitimní kritiky vychrlit víc než druhé „něco“?

Postáváme před klubem jako hromádky neštěstí a nevíme, co dál. V klubu právě dokončují zvukovku protinožci ze Sleepmakeswaves, bohužel jsme z nich nic neslyšeli. Přichází Andraž, který dnešní koncert organizuje. Vysvětlujeme mu naši svízelnou situaci. On hned nalézá řešení.

Díky předchozím cestám do Slovinska jsme měli několik dobrých vazeb na promotéry z regionu, které jsme znali osobně, Fred ze Smashed Face zase přislíbil kontakty na Srbsko, Bosnu a Maďarsko. Tak se začalo domlouvat.

Jako kluk jsem snil o slávě rockové hvězdy, která dobývá stadióny a na koncerty lítá vlastním letadlem. Celý život jsem si za tím snem šel. Jenomže protože umím dělat jen divnou muziku a žiju v Čechách, můj dětský sen se tak úplně nevyvedl.

Koncerty

17.04.2014 19:30
17.04.2014 20:00
20.04.2014 20:00