Ulver překvapují prvním zveřejněným trackem z nového alba

Odvěcí experimentátoři a bohémové streamují úvodní skladbu z alba The Assassination of Julius Caesar, které vyjde 7. dubna u vydavatelství House of Mythology.

Norským Ulver bylo pokoušení hranic popkultury vždy blízké a na svém již třináctém albu to dokazují s ještě větší intenzitou než kdy dříve. The Assassination of Julius Caesar otevírají obrazy vyvolávající ducha zemřelé princezny Diany i řecké bohyně Artemis. Poslouchejte.

Sami Ulver hovoří v souvislosti s novým albem o „popové desce“, netřeba dodávat, že pop v jejich podání zdobí docela jiné hrany než hudbu v rozhlasovém éteru. Fanouškům kapely možná v orientaci pomůže připomenutí desky předělávek Childhood's End.

Ulver se na nové desce představují v sestavě Kristoffer Rygg, Jørn H. Sværen a Tore Ylwizaker, které doprovází dávný spolupracovník Ole Alexander Halstensgård. Mezi hosty pak najdeme experimentálního kytaristu Stiana Westerhuse, ale též Nika Turnera z legendárních Hawkwind. Za mixem nahrávky stál Martin „Youth“ Glover (Killing Joke, Hypnopazūzu).

The Assassination of Julius Caesar si pro posluchače přichystala i řadu dalších překvapení. Album vyjde 7. dubna, na webu labelu House of Mythology můžete už nyní desku předobjednávat, zlatých vinylů zbývá jen několik kusů, ty mramorové jsou vyprodané.

UPDATE: K dostání jsou už pouze klasické černé vinyly.

Ulver vydání alba doprovodí několika koncerty, našim hranicím budou nejblíže během kremžského Donaufestu.

fotografie: Ingrid Aas