Střed světa deformuje techno a house – a hned na dvou nových albech

„Jednomu z největších talentů české experimentálně elektronické scény“ vychází nové kazety u labelů Baba Vanga a Red for Colourblind.

„Už na eponymním albu z roku 2013 byl rukopis Střed světa takřka kompletní – halucinatorní opakování a jemné proměňování rytmů, které si na ambientně vystavěné ploše zvuku pohrává s vědomím posluchače,“ píší z labelu Red for Colourblind, kde aktuálně vydávají album Spletitě protékající pod slovy.

Střed světa ale paralelně pouští do světa i druhou nahrávku, tentokrát u labelu Baba Vanga, který tohohle solitéra před čtyřmi lety objevil. Tenhle release je rovněž k mání na kazetě a jmenuje se Rozmístění opakováním.

Od hlukovějšího pojetí elektroniky se Střed světa postupně přesouvá k „deformovaným tanečním rytmům techna a housu“, čekejte fluidní rytmy a znepokojivé tóny neznámého původu.

15. dubna pak v Praze proběhne ojedinělý koncert, na kterém vystoupí taky maďarský elektronik Uj Bala a pražští Lightning Glove. Místo: smíchovský Underdog's Ballroom. Hezké Velikonoce ve Středu světa.