Srdeční záležitost: The Black Heart Procession se vrací drásat i konejšit

Kapela ze San Diega po loňském koncertním návratu přijíždí do Evropy: aktuální turné obsáhne takřka tři desítky zastávek, dvě české a jedna slovenská nechybí.

„V roce 1997 založili Pall Jenkins a Tobias Nathaniel, členové Three Mile Pilot, novou kapelu The Black Heart Procession,“ píší ze Silver Rocket. „O dvacet let později jsou jejich syrové, beznadějně melancholické balady naléhavější než kdy jindy.“ Pokud může nějaký koncertní návrat k jedinému albu (hrát se bude legendární debut a největší hity) smysl, pak tento.

„The Black Heart Procession znamenají pro spoustu lidí spoustu věcí – nejde ‚jen‘ o hudbu,“ dodávají pořadatelé pražského koncertu. „Věděl jsem, že tohle je navždy. Pochopil jsem, co je to být sám. Pochopil jsem, co znamená vybrat si svoji cestu,“ vzpomíná třeba v aktuálním Full Moonu na první setkání s kapelou Banán.

Pražský koncert The Black Heart Procession bude hostit 24. března Divadlo Dobeška, vstupenky v předprodeji stojí čtyři stovky. Na tohle vystoupení nakonec naváží last minute koncerty v Brně (25. března, Kabinet múz) a Bratislavě (27. března, Fuga).

UPDATE (21.3.): Pražský koncert je vyprodán a na místě žádné lístky nebudou.