Organ Tapes, Lišaj či Izanasz si otevřou na Žižkově Portál

Mimořádná vystoupení na místě, kde na koncerty jen tak nenarazíte, proběhnou v rámci městského festivalu Žižkovská noc. A v jeho nabídce patří k těm, která by nebylo dobré minout.

Tím místem je kubistická Betlémská kaple, kde celý program navíc proběhne „pod scénografickým dohledem mezinárodně uznávané umělecké dvojice Andrej Boleslavský a Mária Júdová,“ kteří za sebou mají spolupráci a tvůrci jako Samuel Kerridge, Roly Porter nebo Miles Whittaker z Demdike Stare.

Pomyslným headlinerem pak bude britský zpěvák a producent Organ Tapes, který zde „představí svou dekonstrukci popu“. Pro nepřehlédnutelný hlas současné klubové scény půjde o českou premiéru.

Do Prahy se naopak vrátí Lišaj, který „ve své tvorbě kombinuje mrazivé terénní nahrávky a pozvolna gradující hlukové stěny s plíživými hip-hopovými beaty a těžko uchopitelnými vokály“.

A ještě zdaleka nekončíme: německá producentka a zpěvačka Iku v Betlémské kapli pokřtí své debutové album, na kterém „deformuje zvuk současné klubové scény do emocionálních ambientních koláží s přesahem do zasněného popu.“ Ze snění naopak probudí Izanasz „se svou produkcí na pomezí dronu, metalu a asijských videoherních soundtracků“. A stranou samozřejmě nebude ani „velký objev domácí experimentální scény“ Enchanted Lands. Tohle je velmi slibné kombo.

Všechny tyto koncerty bude hostit Betlémská kaple na Žižkově, toliko „jediná stavba s dochovaným kubistickým interiérem v Praze a zároveň i jediný kostel v tomto slohu v celé Evropě.“ „Seance se současnou abstraktní hudbou“ proběhne pod záštitou Genot Centre a Radia Wave 25. března mezi pátou hodinou odpolední a desátou večerní.