Nové klipy: Dead Cross a Ex Eye (feat. Colin Stetson)

Obě kapely už jsme na Aardvarku představovali – navzdory tomu, že naplňují kategorii „kapely, které není třeba představovat“. Ex Eye debutují už zítra, 23. června, na Dead Cross si musíme počkat do 4. srpna.

V Ex Eye se vedle všestranného saxofonisty Colina Stetsona potkali ještě bubeník Greg Fox (Zs, Liturgy) či Shahzad Ismaily (Secret Chiefs 3), který obsluhuje syntezátory. Saxofon v sestavě může probouzet paralely s norskými Shining a nebudou to srovnání úplně scestná. Ex Eye se ale o kus méně předvádí a jejich hudba ve výsledku působí mnohem intenzivněji.

Poddejte se účelné hypnóze skladby Xenolith; The Anvil. Eponymní album Ex Eye vydává 23. června label Relapse a najdeme na něm čtyři skladby v souhrnné délce šestatřiceti minut.

Hvězdná sestava se sešla také v Dead Cross (foto), pro pořádek: Dave Lombardo (ex-Slayer, Suicidal Tendencies), Justin Pearson (Retox, The Locust), Mike Patton (Faith No More, Tomahawk) a Michael Crain (Retox, Festival of Dead Deer). A na svou desku nyní vábí animovaným klipem v režii Erica Livingstona, klipem, který ukazuje, že svět byl vždycky hovenné místo – a dneska zvlášť.

Eponymní album Dead Cross vydá 4. srpna label Ipecac. Ozvěny devadesátek anebo hudba, která zasáhne v jakékoliv (turbulentní) době?