Nová hudba: Sannhet, Dälek a Chelsea Wolfe

Na sklonku léta se můžeme těšit na čerstvé nahrávky tří hodně rozličných interpretů, kteří si ale shodně libují v temnotě.

Jako první vyjde 25. srpna nové album brooklynského instrumentálního tria Sannhet (foto). To se pohybuje někde v oblastech náladotvorného, ovšem notně hutného postrocku. Jeho třetí deska dostala jméno So Numb a kapela, která zde poprvé spolupracovala s producentem Peterem Katisem (Mercury Rev, Interpol, The National či Oneida), přiznává, že nástupce ceněného alba Revisionist (2015) je hodně o melancholii a sklíčenosti, jimž se ale snaží čelit s otevřeným hledím.

Poslouchejte, jak může znít cesta ven. Vydává Profound Lore.

To temná písničkářka Chelsea Wolfe v souvislosti s novým albem otevřeně hovoří o eskapismu, k němuž se rozhodla uchýlit pod tlakem neustávajícího přívalu negativních zpráv. Pokud se vám líbí její aktuální „metalová“ fazóna, nové album by vás mělo uspokojit – podobně jako první singl 16 Psyche.

Hiss Spun vyjde 22. září u Sargent House. Produkoval Kurt Ballou z Converge, hostují mimo jiné kytarista Troy Van Leeuwen (Queens of the Stone Age) a Aaron Turner (Sumac, Old Man Gloom).

Nejvíce otazníků pak budí první vlaštovka z nadcházející desky Dälek. „Forever speak in Dälek/ The future? We defining it!“ notují si industriální hiphopeři ve skladbě Echoes Of..., ale chvílemi se zdá, že se ztratili ve svém vlastním zvuku. Anebo to jsme my, komu trvá najít si správnou cestu špinavým městem?

Album Endangered Philosophies vyjde 1. září u labelu Ipecac.

fotografie: Jimmy Hubbard