Mezi josefovské hradby se vklíní subžánroví velikáni

Severoameričtí Wolves in the Throne Room a japonští Boris poprvé zavítají do Josefova. Touto zprávou ale přísun novinek z tábora festivalu Brutal Assault pouze začíná.

Pro jedny přeceňované, pro druhé úchvatné, na každý pád ale nepřehlédnutelné Wolves in the Throne Room netřeba představovat. Stejně tak Boris, kteří bezzásadovému metalu z Dálného Východu prokázali tutéž službu jakou WITTR vykonali pro atmosférický black metal.

K nim přibudou ještě deathdoomová superskupina Vallenfyre, metalcoreoví idolové Miss May I nebo těžkotonážní příšera Crowbar z nitra louisianských mokřadů. Za zvláštní pozornost rozhodně také budou stát švédští God Mother míchající ze sludge a hardcoru třaskavinu s brizancí srovnatelnou s vynálezem jiného jejich krajana, Alfreda Nobela.

Sestava kapel pro letošní rok je sice bohatší o devět jmen, dvě jména však ubyla. Life of Agony a Gruesome svou účast na nejvýznamnějším tuzemském svátku extrémní hudby odvolali. Jejich místa zaujmou hardcorepunkoví Sheer Terror a metalizovaný kalifornský hardcore chrlený kapelou First Blood. Pouze pro úplnost tohoto výčtu ještě zmiňme italské gotiky Graveworm, brněnské Root, kteří na dně josefovského hradebního příkopu oslaví třicet let existence, a moldavské Infected Rain.

U posledně jmenovaných jejich východoevropský původ a obliba numetalu navozují otázku, zda se metalová přehlídka na několik desítek minut nezmění v módní exhibici patnáct let starých kolekcí nejmenovaného německého výrobce sportovního oblečení. Ostatně nejen o tom se budete moct mezi 9. až 12. srpnem 2017 v prostoru mezi josefovskými bastiony No. IV až X přesvědčit sami na vlastní oči.