Letošní Brutal Assault naposled ohlásil nové účinkující

Většinu z posledních položek festivalového programu vyvrhlo samé dno metalového podsvětí. Čeká se už jen na domácí přírůstky.

Patrně největší pozornost na sebe naváží nejveselejší pochmurná norská kapela Madder Mortem bratra a sestry Kirkevaagových a progmetalová superskupina bývalého bubeníka Opeth a Amon Amarth (!). Většina této soupisky ale bude mít co do činění se vzýváním padlých božstev.

Postmetaloví The Great Old Ones čerpají z lovecraftovské mytologie, kdežto Phurpa z tradic tibetského předbuddhistického šamanismu. Obdobně zlověstně budou znít také tělesa vycházející z black metalu, polská Furia a Ultha, německý bastard Emperor a Leviathan, i francouzský doomový Monolithe.

Ty, jimž připadá, že je těch šnečích metalů na závěr trochu moc, můžeme uklidnit. Do dramaturgie z britských ostrovů zasáhla Vyšší moc (Higher Power) vyluzující přísný hardcore. Přidají se k nim Mercy Ties. O nich leccos naznačuje už to, že zrovna jedou turné s Birds in Row. Pořadatelé mysleli i na obscénní chlíváky, a to s prasopalem Nuclear Vomit.

Pouze připomínáme, že největší středoevropský festival extrémní hudby se 9. až 12. srpna 2017 uskuteční ve středním obranném pásmu někdejšího pevnostního města Josefova u Jaroměře.