Jamie Woon bude na zrcadlo čmárat i v Praze

Jedna z největších nadějí současných odrůd popu vystoupí v Meet Factory.

Loučení prý vždycky mají být ve velkém stylu, aby se člověk mohl zase těšit na následné setkání. A i kdyby tahle formule pravdivá nebyla, kluci z Education Parties podle jejího mustru naplánovali svůj letošní poslední koncert. Byli tady Mount Kimbie, zavítal sem Bibio a bulletin Prahy má už také Jamie Woon.

Podle odborníků je jedním z pěti umělců, kteří vedou peleton letošních trendů a poptávek, žurnalisté jej zase dávají za exemplární příklad umělce 21. století. Jeho pop je tvořen z odrazů undergroundu a procítěného soulového projevu. Ve svých skladbách často opouští chladný urbanismus a nechá se balit do ambientu čisté esence přírody.

Ještě bych měl připomenout ultimátní singly „Night Air“, „Lady Luck“ nebo zburializovanou verzi „Wayfaring Strager“, které ale zároveň nejsou jediným důvodem, proč si tento koncert nenechat ujít. Tím je bezesporu celá postava Jamieho Woona, umělce, který dal popu opět jinou tvář. Od počátku se všude ve velkém psalo o Jamesi Blakeovi, ale Woonovi patři minimálně stejná pozornost a jeho deska „Mirrorwriting“ je toho důkazem.

Takže uvidíme se 18. listopadu v MeetFactory, kde nás navnadí ještě projekty Fiordmoss a Teapot (SK).

Cena: 390 korun + poplatky v předprodeji (Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream), 490 korun na místě.