Hudební kaleidoskop Emila Amose odhaluje první track

Label Pelagic Records nabízí k poslechu první ochutnávku ze sólové nahrávky Emila Amose. Nechte se unášet trackem Morbid Funeral.

Emil Amos není pouze bubeníkem Om, Grails, Lilacs & Champagne či kytaristou a zpěvákem Holy Sons, ale je také skutečně ryzím multiinstrumentalistou. Nahrávka Filmmusik bude jeho vůbec prvním sólovým počinem a to i přes fakt, že se za posledních dvacet let podílel na bezmála padesáti dalších deskách, které vycházely na renomovaných značkách jako Drag City, Thrill Jockey nebo Temporary Residence.


Filmmusik je vlastně kaleidoskop všech jeho tvůrčích nálad, které tvoří pomyslný soundtrack k evropským filmům ze sedmdesátých let. Dva songy se navíc aktuálně objevují ve skutečném snímku Suit of Lights. Fanoušci Grails najdou na desce dvě náladové klavírní balady, které jako by se nevešly na aktuální album Chalice Hymnal, na své si přijdou i posluchači Lilacs & Champagne a Holy Sons. O grafiku Filmmusik se postaral Eric Adrian Lee, který navrhoval obálky třeba k reedicícm Morriconeho soundtracků a pro Stelvio Ciprianiho z Death Waltz.

Filmmusik vyjde 2. června 2017, předobjednávat můžete už teď.