Další jména pro Besedu u Bigbítu 2017: finští K-X-P, Esazlesa i TTIOT

Beseda u Bigbítu, pravděpodobně nejmilejší festival u nás, opět vsází na žánrovou rozmanitost a vyšperkovanou dramaturgii. Pořadatelé zveřejňují další várku jmen, která budou letos v Tasově u Veselí nad Moravou k vidění.

K těm nejzajímavějším patří bezesporu K-X-P, finské experimentální kvarteto, jež pozoruhodným způsobem kombinuje dark ambient s metalem a tanečními rytmy. „K-X-P jsme viděli loni naživo na slovenské Pohodě, kde se jejich koncert stal jedním z vrcholů festivalu. Událostí se koncert K-X-P stal nejen pro trenčínské návštěvníky, ale velmi pochvalně o koncertu hovořili také samotní pořadatelé. Máme velkou radost, že se nám K-X-P povedlo dovézt do Tasova,“ říká jeden z dramaturgů festivalu Pavel Uretšlégr.

Beseda u Bigbítu ale kromě zahraničních objevů každoročně nabízí také výběr toho nejlepšího, co se urodilo na domácí nezávislé scéně. Letos se můžeme kromě již dříve oznámených kapel Role, Tomáš Palucha nebo Acute Dose těšit na Esazlesa, kteří naživo představí svou povedenou novinku Společnost psů, anebo na pražské elektronické duo Bratři.


Svůj elektronikou okořeněný metalcore přivezou všemi oblíbení The Truth Is Out There, melancholickou garážovou party pak očekávejme při setu brněnských Beps'n'Johnnies. Slovenskou scénu bude na místě reprezentovat Autumnist, ceněný projekt trenčínského producenta Vlada Ďurajky, a česko-slovenské přátelství svou hudbou stvrdí Carpet Cabinet, kteří o sobě píší, že jsou „hudobná formácia produkujúca energickú modernú hudbu kombinujúcu prvky R&B, soulu, funky, hip-hopu, elektroniky a nu-jazzu“. Zvědavost podnícena.

Své originálně akordeonem podbarvené písně pak představí pražská alternativně folková kapela Lusk, vítěz Malé Alternativy 2016, a chybět nebude ani horňácký folklor v podobě cimbálové muziky Velické trnečky. Kromě toho pořadatelé lákají také na v regionu kultovní kapelu Rudé kostry, jež po téměř deseti letech přeruší svou hibernaci, aby u příležitosti jubilejního ročníku Besedy u Bigbítu odehrála speciální vzpomínkový koncert.

25. ročník festivalu Beseda u Bigbítu se odehraje ve dnech 4. a 5. srpna v Tasově u Veselí nad Moravou. Vstupenky za předprodejní cenu 600 korun jsou ještě dnes k dispozici na této adrese.