Creepy Teepee opět uvítá Mykki Blanco. Mimo jiné

Devátý ročník nejprogresivnějšího hudebního festivalu u nás proběhne 7. a 8. července v kutnohorských Seifertových sadech. Vitamína se na vás těší, stejně tak kolektiv A. M. 180, který ohlašuje nové přírůstky do letošní sestavy.

Za scénu kytar se představí kromě dříve oznámených Priests také Boytoy, čtyřčlenná (dnes už) all-female kapela z Brooklynu vydávající u malého nezávislého labelu PaperCup Music. Očekávejme postpunkovou dravost, přímou rytmiku i vokály a indie kytarové vzory. Na svém letošním dvouskladbovém EP Putty jsou děvčata z Boytoy o něco méně kousavá než před dvěma lety, kdy jim vyšel dlouhohrající debut, nemusíme se však bát, že by přišla o svůj typický výraz nebo (nedej bože) potřebu všechno prohánět přes fuzz. Kapela, kterou stojí za to si poznačit do diáře.

Mykki Blanco, kalifornská transgender rapperka a umělkyně, se na Creepy Teepee vrátí po třech letech, kdy festival naprosto ovládla. Mezitím stihla vytvořit materiál, který přetavila v ceněné album s prozaickým názvem Mykki, z něhož, doufejme, naživo zahraje také kutnohorským posluchačům. „Je to hluboce osobní album zkroušené osamělostí, smutkem a touhou; zúčtování po časech, kdy jste byli v prdeli a ztratili kontakt se sebou samým i svými milovanými. Je to také rozjívené album, melodicky velkorysé a experimentální ve své textuře (…),“ píše v recenzi pro server Tiny Mix Tapes Rafael Lubner.

Další ultrazajímavou položkou programu bude curyšská temnota Veil of Light, která přiveze osmdesátkami řádně načichlý dark wave. Antidepresiva s sebou, prosíme pěkně. Jako z jiného světa pak zapůsobí hudba chicagského footwork producenta DJe Earla nebo projektu Bonaventure ze stáje labelu Non. Třetí várku interpretů uzavírá audiovizuální projekt For You Katrina usazený v Berlíně, jehož track Píseň o lásce nelze nedoporučit k poslechu. A co dál? Uvidíme. Už za měsíc a něco málo.