Ceschi a Buriers se na Klinice poprvé potkají na jednom pódiu

Ač vázáni vzájemným respektem, rapper a folkař Ceschi a londýnští folkoví „anti rappeři“ Buriers se na jednom koncertě dosud nestřetli. Vše se změní 15. června.

„První slovo, který člověka napadne v souvislosti s Ceschim? Srdce.“ hlásí Silver Rocket, kteří mají k Ceschimu i jeho labelu Fake Four zatraceně blízko. „Máte rádi nahrávky lidí jako Astronautalis, Bleubird, Open Mike Eagle, Sole, Buck 65, Sister Crayon nebo Dark Time Sunshine? Za spoustu z nich můžeme děkovat Ceschimu.“ A neméně vyhlášené jsou i jeho koncerty. „Ať už má v ruce majk nebo kytaru, je Ceschi především uvěřitelnej – to není o ‚kvalitě‘ hudby; to je něco, co zkrátka bezpečně ucejtíte z každýho tracku.

Srdce buší hodně nahlas i v těle tria Buriers, v jehož čele stojí „lehce excentrickej frontman James P Honey, kterej v sobě nezapře ty nejlepší rysy anglickýho podivínství“. Vítr vane od kapel na Constellation Records nebo Dirty Three a přináší s sebou znepokojivé i okamžitě opojné poryvy.

Společný koncert Ceschiho a Buriers proběhne 15. června od osmi večer v prostorách pražské Kliniky. Vstupné na místě: 230 korun.