Bohatý program přehlídky Menu Laboratory se uskuteční ve dvou průmyslových areálech

Čtvrtý ročník se chystá přivézt do Hradce Králové a Pardubic „workshopy, výstavy, zvukové a obrazové instalace, koncerty, performance, přednášky, filmové projekce či diskuze nad aktuálními podobami vizuální kultury.“

Výše vypsaný tematický záběr dopředu naznačuje, že tady bude z čeho vybírat.

Vše začne v sobotu 22. dubna v Pilnáčkově továrně v Hradci Králové, kde proběhne třeba bezplatný workshop Kreatonu pod vedením Martina Tvrdého (Bonus, Carton Clan) a Mary C (Člověk pokrokový, Radio Wave), ale i workshop Pramítačka zaměřený „na obsluhu speciálního promítacího aparátu stvořeného za účelem experimentování s filmem“. O hudební část programu se postarají britský hiphopový beatmaker a producent D'Anthony a DJs z pražského kolektivu Wrong.

Hlavní část programu pak proběhne 5. – 7. května v Pardubicích v areálu Winternitzových mlýnů od architekta Josefa Gočára a nabídne několik desítek programových položek. Mezi nimi třeba „doposud největší showcase progresivního labelu Baba Vanga, workshop Osmi milimetry s filmařem Ondřejem Vavrečkou [anebo] unikátní nahrávací workshop s hudebními producenty Ondřejem Ježkem a Federselem pod názvem Automatické mlýny jako hudební nástroj.“ Dalšímu programu se ještě budeme věnovat, pro tuto chvíli vypíchněme koncert tuzemského objevu Lavra.

Čtvrtý ročník interaktivní přehlídky audiovizuálního umění Menu Laboratory proběhne 22. dubna v Pilnáčkově továrně v Hradci Králové a poté 5. – 7. května v pardubických Automatických mlýnech.